Skip to main content

Igrzyska Olimpijskie Triathlon - krótkie spojrzenie na historię

bitwa łuczników (Może 2024)

Anonim

San Diego Track Club to głównie zasługa wynalezienia Triathlonu w latach 70-tych. Impreza została wprowadzona jako alternatywny trening do żmudnego treningu na torze. Pierwszym wydarzeniem wprowadzonym przez klub było 500 m pływanie, 8 km cyklu i 10 km biegu.

W następnej dekadzie Traithlon był już popularnym wydarzeniem i został uznany na całym świecie. W kwietniu 1989 r. Kongres Awinionu założył ITU (International Triathlon Union). Francja była pierwszym miastem, które gościło oficjalne mistrzostwa świata w sierpniu 1989 roku.

Impreza Triathlon została nagrodzona pełnym medalem olimpijskim w 1994 r. W siedzibie ITU w Vancouver w Kanadzie. ITU oficjalnie ustaliło dystans do triathlonu olimpijskiego na 10 km w biegu, 40 km na rower i 1, 5 km na pływanie.

Triathlon oficjalnie zadebiutował w Sydney, gdzie Brigitte McMahon i Simon Whitfield przeszli do historii, zdobywając pierwsze złote medale w tej imprezie. Australia prowadzi w tabeli z czterema medalami olimpijskimi.

Jednak Nowa Zelandia wciąż ma najbardziej imponujące statystyki, a Bevan Docherty wciąż jest rekordowy jako jedyny triathlonista, który zdobył medale olimpijskie w każdym meczu, w którym startował. Docherty zdobył srebrny medal w Atenach, a następnie brązowy medal w Pekinie.

Oto medalowy wynik dla mężczyzn triathlonowych:

Oto medalowy medal dla mężczyzn triathlonowych

A oto olimpijski medal dla różnych krajów. Australia wyraźnie przewodzi tabeli, a tuż za nią Szwajcaria i Kanada.

Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio rozpoczną się 5 sierpnia. Jeśli planujesz oglądać imprezę na żywo, ale martwisz się o dostęp do oficjalnych kanałów transmisji regionalnych, naprawdę nie musisz się martwić. Po prostu skorzystaj z Ivacy, aby oglądać olimpiadę online i cieszyć się wolną od buforów transmisją DOWOLNEGO kanału z dowolnego miejsca na świecie. Lub kliknij tutaj, aby pobrać nasz przewodnik olimpijski całkowicie za darmo.